Σύλλογοι και φορείς των Απανταχού Τριγλιανών => Α.Ο.Τ Ραφήνας => Μήνυμα ξεκίνησε από: A.O.Τριγλίας Ραφήνας στις 03 Νοέμβριος 2015, 09:25:01 μμ

Τίτλος: Ποιος θα σταματήσει την Τριγλία;
Αποστολή από: Μέλος Φόρουμ στις 03 Νοέμβριος 2015, 09:25:01 μμ
Τρομερή εμφάνιση και εντός έδρας νίκη με 2-0 για την Τριγλία Ραφήνας, απέναντι στο δυνατό συγκρότημ α της ΑΕ Κηφισιάς.

Από την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου η Τριγλία Ραφήνας έδειξε τις προθέσεις της και μόλις στο 8΄ ο Σαγανάς βρέθηκε στην μεγάλη περιοχή της Κηφισιάς, έπιασε δυνατό πλασέ  που απέκρουσε ο Γουμάγιας και στην επαναφορά ο Θωμάς Βασιλείου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έγραψε το 1-0. Το γκολ αυτό αποδιοργά νωσε την Κηφισιά, που προσπάθησ ε με σπασμωδικ ές ενέργειες να επανέλθει στο ματς, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν η Τριγλία με άνεση να ελέγχει τον χώρο του κέντρου. Στο 36΄ ο Προκόπης Σαγανάς έχασε την μεγάλη ευκαιρία να καθαρίσει το ματς, όταν βρέθηκε μόνος απέναντι στον Γουμάγια, αλλά το πλασέ που επιχείρησ ε μπλόκαρε ο τερματοφύ λακας της φιλοξενού μενης ομάδας.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο, με τον Προκόπη Σαγανά στο 55΄ να δέχεται σέντρα του Θωμά Βασιλείου και με δυνατό πλασέ να γράφει το Τριγλία Ραφήνας-Κηφισιά 2-0. Από το σημείο αυτό και μετά, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την Κηφισιά να προσπαθεί να κρατήσει το σκορ και την Τριγλία να ελέγχει απόλυτα τον αγωνιστικ ό χώρο. Βέβαια στο 71΄ θα μπορούσε να είχε γίνει το 3-0, αλλά το δοκάρι σταμάτησε το σου του Σαγανά.

Στα αξιοσημεί ωτα του αγώνα η προσέλευσ η των φιλάθλων της Τριγλίας στο γήπεδο, που γίνεται από αγώνα σε αγώνα ακόμη μεγαλύτερ η, επιβραβεύ οντας το αήττητο σερί του μεγάλου συλλόγου της Ραφήνας.

Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας:Λέτσο, Κάρδαρης, Μεϊμάρογλ ου, Δάρρας, Τσέπας, Σκαφίδας, Μανδύλης, Γούλας, Κόντης (65’ Μάλτσι), Βασιλείου (80’ Ζέκιο), Σαγανάς (88’ Παπαδόπου λος).

Α.Ε. Κηφισιάς:Γουμάγιας, Γκίκας (70’ Παληαρούτ ας), Έσλερ, Τεγούσης, Καρακώστα ς, Γεωργίου, Μιχαλόπου λος, Καραδέμητ ρος (82’ Παναγιωτό πουλος), Χαϊκάλης, Γκέζος (59’ Γεωργιάδη ς), Μουσταφίδ ης.