Σύλλογοι και φορείς των Απανταχού Τριγλιανών => Α.Ο.Τ Ραφήνας => Μήνυμα ξεκίνησε από: A.O.Τριγλίας Ραφήνας στις 26 Σεπτέμβριος 2016, 03:12:43 μμ

Τίτλος: Ισοπαλία με την Κηφισιά
Αποστολή από: Μέλος Φόρουμ στις 26 Σεπτέμβριος 2016, 03:12:43 μμ
Τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημ α της Γ΄ Εθνικής κατηγορία ς κατέκτησε ο Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας, φέροντας εντός έδρας ισοπαλία με σκορ 1-1  , με αντίπαλο την ΑΕ Κηφισιάς.

Στα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και ειδικότερ α στο 10΄ ήρθε η ψυχρολουσ ία για την ομάδα της Ραφήνας, όταν ο Μπίρης στην προσπάθει α του να γυρίσει την μπάλα με κεφαλιά στον Δήμιζα, την έστειλε στο γάμα της εστίας, κάνοντας το 0-1 για την ομάδα της Κηφισιάς. Από το σημείο αυτό και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα της Τριγλίας προσπαθού σε ανορθόδοξ α να δημιουργή σει φάσεις και η ομάδα της Κηφισιάς να αμύνεται, χωρίς να έχει περάσει την σέντρα του γηπέδου. Στο 27΄ ο Φούντας επιχείρησ ε σέντρα σουτ, αλλά ο Γουμάγιας σε ετοιμότητ α πρόλαβε την φάση. Στο 45΄ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστόπου λου, η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα του Κώστα Ψυρόπουλο υ ανέβασε στροφές και πίεσε πολύ πιο δυνατά την Κηφισιά, η οποία προσπαθού σε να κρατήσει το σκορ με συνεχείς «τραυματισμούς» των παικτών της. Θα πρέπει στο δεύτερο ημίχρονο πάνω από δέκα φορές να έπεσαν παίκτες της Κηφισιάς στον αγωνιστικ ό χώρο, προσποιού μενοι τραυματισ μό. Στο 47΄ δυνατό σουτ του Τσεβά μπλόκαρε δύσκολα ο Γουμάγιας . Στο 54΄ κεφαλιά του Μπίρη πέρασε μόλις άουτ. Η ισοφάριση για την ομάδα της Τριγλίας Ραφήνας ήρθε στο 80΄ όταν ο Ποτουρίδη ς με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γουμάγια.

Πριν τον αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμέ νου πρώην ποδοσφαιρ ιστή της Τριγλίας Δημήτρη Κούτρη.

Α.Ο. Τριγλίας Ραφήνας: Δήμιζας, Καμβύσης, Φούντας (74′ Μάργαρης), Σαλταμάρα ς, Μπίρης, Χριστόπου λος, Τσεβάς, Μητσόπουλ ος (68′ Μπαστάνης Γ.), Ποτουρίδη ς, Κότσι, Μπαστάνης Θ. (46′ Καλογιάνν ης)

Α.Ε. Κηφισιάς: Γουμάγιας, Χαλκιάς, Παληαρούτ ας, Τεγούσης, Καρακώστα ς, Μαγγίνας, Παναγιωτό πουλος (58′ Μουσταφίδ ης), Σάμιος, Κυριαζής (74′ Ρεντζής), Μακρίδης, Χαϊκάλης