Αποστολέας Θέμα: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΣΤΡ. ΛΟΥΤΣΙΔΗΣ  (Αναγνώστηκε 444 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Φόρουμ

• Global Moderator
  • Συγχαρητήρια
  • -Δώσατε: 69
  • -Λάβατε: 39
  • Τόπος: Ραφήνα
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 51
  • Φύλο: Άντρας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΣΤΡ. ΛΟΥΤΣΙΔΗΣ
« στις: 31 Οκτώβριος 2018, 01:58:30 μμ »
  • Publish
  •       To Σάββατο 29 Σεπτεμβρί ου έφυγε αιφνίδια από τη ζωή σε ηλικία 62 ετών ο Κωνστατίν ος Ευστρ. Λουτσίδης . Ο καταπληκτ ικός άνθρωπος, ο καλός οικογενει άρχης, ο εξαίρετος επιστήμον ας , Διευθυντή ς της Α’ Καρδιολογ ικής Κλινικής του Νοσοκομεί ου Ερυθρού Σταυρού, επεμβατικ ός καρδιολόγ ος. Τριγλιανό ς στη καταγωγή από τον παππού τον Δημογέρον τα στην Τρίγλια, Κωνσταντί νο Λούτζογλη ή Λουτζίδη  και τον πατέρα του Ευστράτιο Λουτσίδη (όπως τελικά διαμορφώθ ηκε το επώνυμο). Ο πατέρας του, παθολόγος, διευθυντή ς της Α’ Παθολογικ ής Κλινικής του Ερυθρού Σταυρού υπήρξε δάσκαλός μου για την απόκτηση ειδικότητ ας. Ο Κώστας ήταν γιατρός μου, ήταν συμπατριώ της και προπαντός τα τελευταία χρόνια ήταν συμπαραστ άτης μου στα δύσκολα της ζωής μου, ήταν ένας φύλακας Άγγελός μου. Ήταν φίλος, συζητούσα με τα πάντα, περισσότε ρο όμως για τα κοινά που είχαμε:  την Τρίγλια, την πατρίδα των προγόνων μας, την ΑΕΚ και την Τρίγλια Ραφήνας.
    Αλησμόνητ ος.
    Συλλυπητή ρια στην Γεωργία- Γιόλα, στην Ελένη, στον Στράτο. Κουράγιο.
       Την Κυριακή 4/11 (9.30π.μ) θα τελεστεί το 40ημερο Μνημόσυνο στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Νέου Ψυχικού.