Αποστολέας Θέμα: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΣΤΡ. ΛΟΥΤΣΙΔΗΣ  (Αναγνώστηκε 57 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μέλος Φόρουμ

• Global Moderator
  • Συγχαρητήρια
  • -Δώσατε: 62
  • -Λάβατε: 39
  • Τόπος: Ραφήνα
  • Επιβράβευση του μέλους απο : 51
  • Φύλο: Άντρας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΣΤΡ. ΛΟΥΤΣΙΔΗΣ
« στις: 31 Οκτώβριος 2018, 01:58:30 μμ »
  • Publish
  •       To Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου έφυγε αιφνίδια από τη ζωή σε ηλικία 62 ετών ο Κωνστατίνος Ευστρ. Λουτσίδης. Ο καταπληκτικός άνθρωπος, ο καλός οικογενειάρχης, ο εξαίρετος επιστήμονας , Διευθυντής της Α’ Καρδιολογικής Κλινικής του Νοσοκομείου Ερυθρού Σταυρού, επεμβατικός καρδιολόγος. Τριγλιανός στη καταγωγή από τον παππού τον Δημογέροντα στην Τρίγλια, Κωνσταντίνο Λούτζογλη ή Λουτζίδη  και τον πατέρα του Ευστράτιο Λουτσίδη (όπως τελικά διαμορφώθηκε το επώνυμο). Ο πατέρας του, παθολόγος, διευθυντής της Α’ Παθολογικής Κλινικής του Ερυθρού Σταυρού υπήρξε δάσκαλός μου για την απόκτηση ειδικότητας. Ο Κώστας ήταν γιατρός μου, ήταν συμπατριώτης και προπαντός τα τελευταία χρόνια ήταν συμπαραστάτης μου στα δύσκολα της ζωής μου, ήταν ένας φύλακας Άγγελός μου. Ήταν φίλος, συζητούσαμε τα πάντα, περισσότερο όμως για τα κοινά που είχαμε:  την Τρίγλια, την πατρίδα των προγόνων μας, την ΑΕΚ και την Τρίγλια Ραφήνας.
    Αλησμόνητος.
    Συλλυπητήρια στην Γεωργία- Γιόλα, στην Ελένη, στον Στράτο. Κουράγιο.
       Την Κυριακή 4/11 (9.30π.μ) θα τελεστεί το 40ημερο Μνημόσυνο στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Νέου Ψυχικού.